Charitatívny mikulášsky beh sa blíži

 Charitatívny mikulášsky beh sa blíži

Prvú decembrovú nedeľu sa v Banskej Bystrici uskutoční piaty ročník charitatívneho mikulášskeho behu. Organizátor Crazy WoMen Active Planet sa opäť rozhodol v rámci tohto podujatia podporiť občianske združenie Svetielko nádeje.

„Svetielko nádeje je organizácia, ktorá má v slovenských reáliách najširší záber pomoci služieb, ktorými bezplatne pomáha deťom s onkologickým a život limitujúcim ochorením a ich rodinám. Môžem spomenúť prepravnú službu, detský mobilný hospic, byt pre rodiny onkologických pacientov, služby psychológa, sociálneho pracovníka, liečebného pedagóga, pomoc prostredníctvom preplácania liekov pacientom, výlety a rekondičné pobyty pre vyliečené deti, stretnutia rodín po strate dieťaťa.... je toho naozaj veľa, na čo môžu byť vyzbierané prostriedky použité. Nech už tá suma bude akákoľvek, sme vďační každému, kto sa rozhodne prísť a podporiť nás aj prostredníctvom tohto organizovaného mikulášskeho podujatia. Naozaj je to tak ako ste uviedli aj na plagáte k behu - len sedieť nestačí...“ – uviedla Vanda Prandorfyová, koordinátorka dobrovoľníkov Svetielka nádeje.

Ak chcete byť súčasťou veľkej mikulášskej rodiny, ktorá sa rozhodla stráviť príjemné popoludnie a zároveň pomôcť dobrej veci, nemali by ste chýbať  v nedeľu 2. decembra 2018 o 16. 30 na štarte podujatia v banskobystrickom ESC. Registrovať sa môžete na www.activeplanet.sk, prípadne v predajni Activeplanet na Ul. ČSA 23.