Bežecký trojlístok Svetielka nádeje na pretekoch v Žiline

Bežecký trojlístok  Svetielka nádeje na pretekoch v Žiline

Žilinský mestský polmaratón, v sobotu 15. septembra, bol doslova zaliaty slnkom a pozitívnou energiou. Vďaka ústretovosti organizátorov sme mali po prvý raz možnosť byť súčasťou tohto veľkého bežeckého podujatia, ktorého sa zúčastnilo asi 500 bežcov. Svetielko nádeje reprezentovali tri skvelé bežkyne– Ivetka Furáková, Anka Zvarová a Radka Roháčová, ktorá bola ambasádorkou podujatia. Polmaratón 21, 1 km trať bežali Anka s Ivetkou. Anka dobehla v kategórii 4. a medzi ženami celkovo šiesta, Ivetka dobehla o jedno miesto pred ňou. Na trať 10, 1 km vybehla a medzi ženami zvíťazila Radka. Všetkým trom gratulujeme k výkonom a ďakujeme za zviditeľnenie Svetielka nádeje. Naše poďakovanie patrí aj organizátorom, riaditeľovi pretekov Tomášovi Čelkovi a Danke Tvrdíkovej za možnosť byť súčasťou tohto podujatia. Svetielko nádeje podáva pomocnú ruku rodinám, ktoré sa ocitli na detskej onkológii v Banskej Bystrici z celého stredného Slovenska, teda aj zo Žilinského kraja. Sme preto vďační, že sme mohli o tom, čo robíme, akou formou a komu pomáhame informovať aj priamo v Žiline. Dostali sme priestor na predstavenie činnosti Svetielka nádeje v rozhovore s moderátorom na pódiu. V prezentačnom stánku sme počas celého dňa poskytovali informácie o činnosti nášho občianskeho združenia a projektoch, ktorými pomáhame detským onkologickým pacientom a ich rodinám. Viacerí sa rozhodli podporiť nás v tento deň dobrovoľným príspevkom. Ďakujeme.