Hľadáme dobrovoľníkov Svetielka nádeje

Hľadáme dobrovoľníkov Svetielka nádeje

Svetielko nádeje už desať rokov realizuje projekt Dobrovoľnícka návštevná služba na Klinike pediatrickej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou, Banská Bystrica.

Dobrovoľníci na oddelení prinášajú príjemnú a priateľskú atmosféru deťom, ktoré sú tu hospitalizované. Sú spoločníkmi pri lôžku, ale aj v herni, s deťmi trávia čas hrami, rozhovormi, čítaním, tvorivými aktivitami. Prinášajú kus pozitívnej energie a pocit, že malí pacienti nie sú sami v náročných chvíľach liečby a vždy je tu niekto, kto povzbudí, rozveselí, vypočuje... Vážime si každého dobrovoľníka, ktorý sa rozhodol pre veľmi špecifický typ dobrovoľníctva v nemocničnom prostredí, našiel sa v tejto službe a stala sa súčasťou jeho života.

Návštevy na oddelení sú len jednou z foriem práce dobrovoľníka Svetielka nádeje. Ak máte nad 18 rokov a uvažujete o tom, že by ste chceli byť súčasťou nášho dobrovoľníckeho tímu, kontaktujte nás. Radi sa s vami stretneme a porozprávame o viacerých možnostiach vašej dobrovoľníckych aktivít pre Svetielko nádeje.