Iveta Furáková s ďalším vzácnym ocenením

Iveta Furáková s ďalším vzácnym ocenením

Prednedávnom, 5. novembra, sme si pripomenuli Svetový deň behu. Pri tejto príležitosti sa uskutočnil slávnostný galavečer, kde ocenili najúspešnejších športovcov seriálu Marathon BB Tour 2018. Medzi dospelými ocenenými bola aj naša „svetielková“ bežecká jednotka Iveta Furáková, ktorú sme pri tejto príležitosti požiadali o krátky rozhovor.

Iva, ako si sa dostala k behu? K behu som sa dostala ako baba, ktorá trávila viac času vonku, ako nad knihami. Samozrejme, motívom bolo aj vylepšenie postavy a kondície.

Kedy, kto a čo ťa motivovalo k rozhodnutiu behať za Svetielko nádeje? Za Svetielko nádeje som začala behávať asi pred dvoma rokmi. Oslovil ma jeden milý človek, ktorý si všimol moje bežecké aktivity a poznali sme sa aj z práce. V ten deň bol otvorený stánok Svetielka nádeje v Lučatíne, kde sa konali preteky v behu. Oboznámili ma s tým, komu sa občianske združenie venuje a pomáha. Bola som nadšená a tak som stala členkou bežeckého tímu Svetielka nádeje.

Pretekov a medailí máš na svojom konte neúrekom. Robíš si aj nejaký sumár, ktorých behov si sa tento rok zúčastnila? Nie, nerobím si žiadny sumár pretekov, ktoré v daný rok absolvujem, ale začiatkom roka si zvyknem stanoviť svoje ciele.

V pondelok 5. novembra si bola pozvaná na galavečer spojený s vyhodnotením Marathon BB Tour. Absolvovala si celú sériu bežeckých podujatí v rámci tejto Tour? Áno, absolvovala som celú sériu Marathon BB tour 2018.

Za čo si v rámci tohto slávnostného galavečera bola ocenená? Za 1. miesto v absolútnom poradí žien.

Boli tam aj viacerí bežci z tímu svetielkáčov? Okrem mňa bol ocenený aj Dušan Krajčovič.

Ako si tento večer vnímala? Bol to nádherný večer, plný bežcov, detí a krásnych slov. Cítila som sa veľmi dobre a užívala som si večer, ktorý patril aj mne.

Môžeš nám prezradiť nejaké svoje nové bežecké výzvy? Chcela by som v nasledujúcom roku prijať výzvu a skúsiť odbehnúť celý maratón.

Iva, držíme Ti palce a ďakujeme za zviditeľňovanie Svetielka nádeje na bežeckých podujatiach.

Na obrázku je Iveta Furáková a Dušan Krajčovič.