Majstri EUHL pomáhajú chorým deťom

Majstri EUHL pomáhajú chorým deťom

Galavečer UMB Hockey teamu sa opäť niesol vo veľkolepom štýle, tak ako sa na majstrov EUHL patrí. Už po druhý raz vybojovali zlato a v rámci galavečera sa rozhodli slávnostne ukončiť a zosumarizovať majstrovskú sezónu 2018/2019.

Tak ako povedal v úvode doc. Ing. Vladimír Hiadlovský, PhD, rektor UMB: “Je to jediný okamih v roku, kedy sa všetky kľúčové skupiny ľudí, ktorí stoja pri UMB hockey teame, stretnú na jednom mieste.“ Všetkým poďakoval za podporu a krátko zbilancoval uplynulých päť sezón, ktoré priniesli raz striebro, dvakrát bronz a posledné dve sezóny zlato. Poďakoval všetkým, ktorí značku UMB hockey teamu kreujú, budujú a pomáhajú akýmkoľvek spôsobom. Vedeniu tímu, Lukášovi Opáthovi, Marekovi Janíkovi, Milanovi Kyseľovi a hráčom poďakoval za športové srdce, ktoré dávajú do hokeja a vzorne reprezentujú UMB.

Večer majstrov EUHL bol rozdelený na tri tretiny. V tretej tretine pozval moderátor Marek Polomský na pódium MUDr. Pavla Biciana, predsedu občianskeho združenia, aby prevzal symbolický šek s krásnou sumou 2305 eur pre Svetielko nádeje.

Lukáš Opáth pri tejto príležitosti odpovedal na otázku, prečo sa rozhodli pomáhať Svetielku nádeje? „Myslím si, že každý klub, či je malý alebo veľký, má povinnosť pomáhať. Nejde len o financie. My sa snažíme prísť za deťmi do nemocnice, podeliť sa o zážitky. Pre nás sú to možno dve hodinky, ale im to spríjemní celý deň a prinesie pozitívne rozptýlenie. Som veľmi hrdý na nás všetkých, že to dokážeme robiť, pretože pre mňa má toto ešte väčší zmysel ako vyhrávať pohár. Verím, že sa nám bude dariť stále viac podporovať túto myšlienku. Od začiatku sme hovorili o tom, kde ju chceme posúvať, že sa postupne budú pridávať ďalší a začína to tak byť, z čoho som nadšený. Ja len dúfam, že to budú robiť všetky kluby, lebo na to sa trošku v našom športe zabúda. Nie je to vždy o financiách, ale o trošku inom cieli.“ Vysvetlil zároveň, ako sa podarilo získať výslednú sumu na podporu chorých detí. Dražba dresov bola mimoriadne úspešná a priniesla celkovo 2050 eur, pričom dva dresy, Maťa Indrycha a Radka Juraštíka, sa vydražili každý po 500 eur. Počas celej sezóny hokejisti za jeden strelený gól darovali 1€ a za výhru 5 € na konto Svetielka nádeje. Vďaka tejto pomoci sa tento rok vyzbieralo celkovo 255 €, z toho 110 € za strelené góly a 145 € za vyhraté zápasy!

„Veľmi si vážim, že táto pomoc trvá už niekoľko rokov, začínalo to v hokejovom tíme, potom sa toho ujala Univerzita Mateja Bela a pridávajú sa ďalší. Každé euro pre deti, ktoré máme na oddelení, ale aj pre tie, ktoré sú doma, pomôže. Veľmi si tento komplexne prepojený projekt vážime najmä preto, že vychovávajú spoločnosť, ukazujú príklad mladým ľuďom, ktorí študujú na tejto Univerzite, ale nielen im. Nemyslia len na seba, pozerajú sa aj na tých slabších a pomáhajú. Ďakujeme za to.“ - povedal pri odovzdávaní šeku Pavel Bician.