Pestrý deň detí aj v nemocnici

Pestrý deň detí aj v nemocnici

Medzinárodný Deň detí, ktorý sa oslavuje 1. júna, pripadol tento rok na sobotu. Chceli sme v tento deň potešiť aj deti na detskej onkológii v Banskej Bystrici, preto sme im pripravili zopár prekvapení. Prvým bola dopoludnia návšteva vojakov ozbrojených síl z Veliteľstva vzdušných síl a Krídla velenia, riadenia a prieskumu Zvolen.

Uniformy vždy vzbudzujú zvedavosť a rešpekt a tak to bolo aj tentokrát. V krásnej modrej uniforme nás navštívil major Zdenko Baranec a spolu s ním prišli v maskáčoch vojačky Kristína Kucejová a Kristína Volgová. Deťom i rodičom veľmi pútavo porozprávali o vojakoch, uniformách, plnení úloh obrany, ale aj tých každodenných povinnostiach vojakov, o maskovaní, a nechýbali ani informácie o odbornej vojenskej príprave. Zážitkom bola aj možnosť vyskúšať si vojenskú vestu, prilbu a čiapku.

Pre zaujímavosť ešte dodávame, že Zdenko Baranec sa pre spoluprácu so SVETIELKOM NÁDEJE nadchol aj ako bežec a v tričku s naším logom sa hrdo hlási k nášmu občianskemu združeniu na bežeckých podujatiach v regióne.
Ďakujeme našim hosťom, ktorí si našli čas na návštevu chorých detí aj v deň svojho voľna.

Ďalšie prekvapenie sme rozbalili popoludní. Čo nás k nemu inšpirovalo? Všimli sme si, že menšie deti na oddelení s obľubou sledujú rozprávku Máša a medveď. Poprosili sme ich, či by na MDD prišli do nemocnice na návštevu, čomu by sa malí pacienti veeeľmi potešili. Predstavte si, podarilo sa.

Prekvapenie to bolo parádne a radosť preveľká. Malí pacienti sa tešili, tlieskali, fotili sa s nimi, a niektorí sa dookola vypytovali rodičov, ako sa tí dvaja z obrazovky dostali do nemocnice?

Správa o návšteve rozprávkových postavičiek sa nemocnicou niesla rýchlosťou vetra. Aj deti na iných oddeleniach sa s nimi chceli stretnúť. Kde sa dalo, tam sme to skúsili. Ich návšteva sa všade stretla s veľkým ohlasom a fotky na pamiatku budú ešte dlho nezabudnuteľnou spomienkou. Máša rozdala z košíka všetko, čo jej Svetielko nádeje pripravilo. Každému sa ušlo. Keď sa podvečer s nemocnicou lúčili, mali skvelý pocit, pretože urobili radosť. Sľúbili dokonca, že niekedy opäť prídu.

Ako sme už spomínali, toto všetko by sa nedalo zrealizovať bez veľkého nadšenia dobrovoľníčok. Ďakujeme Zdenke a Miške za skvelú spoluprácu a Beátke aj za výbornú bábovku. Ďakujeme za spoluprácu aj našim kamarátom zo Stageman Slovensko. Vďaka za všetkých skvelých ľudí, ktorí boli v správny čas na správnom mieste a mohli sme spoločne do nemocnice priniesť kúsok radosti.