Pridaj sa k tímu dobrovoľníkov Svetielka nádeje

Pridaj sa k tímu dobrovoľníkov Svetielka nádeje

Chceli by ste sa zapojiť do nášho projektu Dobrovoľnícka návštevná služba, prípadne sa stať dobrovoľníkom na našich podujatiach? Ak máte viac ako 18 rokov potom pozorne čítajte ďalej.

V rámci projektu Dobrovoľnícka návštevná služba hľadáme dobrovoľníkov z Banskej Bystrice a blízkeho okolia, nakoľko Klinika pediatrickej onkológie a hematológie SZU sa nachádza v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici. Dobrovoľníci na oddelení prinášajú príjemnú a priateľskú atmosféru deťom, ktoré sú tu hospitalizované. Sú spoločníkmi pri lôžku, ale aj v herni, s deťmi trávia čas hrami, rozhovormi, čítaním, tvorivými aktivitami. Prinášajú kus pozitívnej energie a pocit, že malí pacienti nie sú sami v náročných chvíľach liečby a vždy je tu niekto, kto povzbudí, rozveselí, vypočuje. Skôr ako sa rozhodnete pre spoluprácu s nami, zvážte reálne vaše možnosti na pravidelné pôsobenie na oddelení, minimálne dvakrát za mesiac.

V prípade, že máte záujem o túto formu dobrovoľníctva, alebo sa chcete podieľať aj na našich ďalších dobrovoľníckych aktivitách, kontaktujte nás na 0911 949 940 alebo emailom na v.prandorfyova@svetielkonadeje.sk.