Svetielkáči zažiarili na stupňoch víťazov

Svetielkáči zažiarili na stupňoch víťazov

Máme dôvod behať – napísal pod náš status na facebooku pred štartom Banskobystrického maratónu Radko Kandra, ktorý patrí k aktívnym bežcom a podporovateľom SVETIELKA NÁDEJE už niekoľko rokov. Spolu s ním to dáva zmysel aj ďalším skvelým ľuďom, ktorí sa hlásia k nášmu občianskemu združeniu na rôznych bežeckých podujatiach. V sobotu, 8. júna, sa zišli v hojnom počte, takže sme vďaka nim na jedinom nočnom maratóne svietili dostatočne viditeľne.

V tričkách s logom nášho občianskeho združenia sme sa stretli ešte pred štartom na spoločnom fotení. Potom už naše kroky smerovali na štadión, priamo do dejiska bežeckého podujatia. Ako prví odštartovali bežci na hlavnú maratónsku trať, kde SVETIELKO NÁDEJE zastupovali Iveta Furáková, Radko Kandra a Peter Daubner. Pre našu bežeckú jednotku, Ivu Furákovú, to bol prvý maratón a skúsiť ho chcel prvý raz aj Peťo Daubner. Veru, boli sme v napätí, ako to celé dopadne. Na polmaratóne sme mali najpočetnejšiu skupinu našich bežcov - Petra Daubnerová, Róbert Daubner, Mário Komár, Gitka Kottmanová, Peter Kottman, Roman Rus, Janka Beňová, Ivan Čík, Vladimír Václavík.

Zastúpenie sme mali opäť aj na kolieskových korčuliach, kde svoj inline polmaratón pohodovo zvládol Jozef Furák. Na kolobežkách svetielkovali Miška Rosová a Tánička Potančoková. Miška za svoj výkon získala skvelé tretie miesto! Nechýbali sme ani v štafete, kde naše farby hájili Peter Šúrik, Martina Šofrancová a Elena Tatarková.

Keď prišlo na rad vyhlasovanie výsledkov v bežeckých kategóriách, už sme vedeli, že budeme svietiť na tom najvyššom stupienku. Stalo sa tak vďaka Ivete Furákovej, ktorá zvalcovala súperky a svoj prvý maratón dala v skvelom čase 03:04:01. Svojím výkonom si získala veľký rešpekt a potvrdila skvelú výkonnosť v tejto sezóne. Tešili sme sa aj z bronzu v kategórii mužov od 50 do 59 rokov, o ktorý sa postaral Ivan Čík. Blahoželáme!

Tento rok nás počas celého podujatia rozsvecovali aj zástupcovia spoločnosti Stredoslovenská energetika, ktorým dáva zmysel pomáhať SVETIELKU NÁDEJE. Potvrdili to aj vo svojom stánku, kde rozdávali materiály s naším logom, nechýbali balóny a maľovanky pre deti. Bežci zo SSE tímu mali naše logo aj na tričkách. Za SVETIELKO NÁDEJE sa im prišiel poďakovať za podporu Pavel Bician, predseda nášho OZ, ktorý sa v stánku SSE stretol s Michaelou Krivou, hovorkyňou spoločnosti.

Záverečné poďakovanie posielame všetkým, ktorí neváhali, pridali sa a rozsvietili SVETIELKO NÁDEJE na podujatí, kde sa zišlo viac ako dvetisíc účastníkov z rôznych kútov Slovenska i zo zahraničia. Ďakujeme vám, priatelia, za vašu energiu, nadšenie a zviditeľňovanie nášho združenia, ktoré pomáha chorým deťom a ich rodinám.