Tiffany vs. Leroy pre Svetielko nádeje

Tiffany vs. Leroy pre Svetielko nádeje

Na banskobystrickom zimnom štadióne sme boli 6. marca svedkami skvelého hokejového súboja. Na ľade sa proti sebe postavili tímy fast-foodu Tiffany a kaviarne Leroy, ktoré posilnili hráči UMB Hockey team a tiež známe osobnosti slovenského hokeja Michal Handzuš a Ľubomír Sekeráš.

Pred úvodným vhadzovaním obľúbený moderátor Marek Polo Polomský pozval na ľadovú plochu primátora mesta Jána Noska, ktorý povedal: „Myslím si, že takéto charitatívne podujatie spojené so športom vždy poteší a ja som veľmi rád, že výťažok bude venovaný práve Svetielku nádeje. Je to združenie, ktoré vzniklo pred 16 rokmi v detskej fakultnej nemocnici a venuje sa nielen chorým deťom s onkologickými ochoreniami. Za šestnásť rokov urobili obrovský kus roboty, zhumanizovali nemocnicu a vytvárajú prostredie, ktoré je k chorým deťom priateľské. Verím, že dnes si užijete pekný športový zážitok, zašportujete si a nakoniec aj pomôžete.“

Za Svetielko nádeje všetkým organizátorom zápasu poďakoval Pavel Bician, predseda občianskeho združenia. Vyzdvihol aktivity hokejistov UMB, ktorí so Svetielkom nádeje už dlhodobo spolupracujú a poďakoval tímom Tiffany a Leroy za to, že myšlienku zápasu s výťažkom pre onkologicky choré deti zrealizovali.

Od prvých minút sme videli vyrovnaný súboj bohatý na góly a hráči sa tešili priazni povzbudzujúcich divákov. O góly počas zápasu naozaj nebola núdza. Vydržalo to tak až do konca, keď sa z víťazstva 16:11 tešil tím Tiffany.

Za víťazný tím si dres obliekol aj Michal Handzuš, ktorý nám po zápase povedal: „Poznám chalanov z Tiffany, veľakrát chodím aj tam alebo aj do Smartfoodu ku nim jesť, takže sa poznáme dobre a keď vymysleli túto akciu, veľmi rád som sa pridal. Peniaze, ktoré sa vyzbierajú idú do Svetielka nádeje, pre ktoré som už robil viacero vecí a tak viem, že tie peniaze sa vždy použijú na dobrý účel. Takže to bolo úplne najmenej pre mňa, aby som sem prišiel a zahral si to, čo mám rád.“

Diváci sa nenudili ani počas prestávok. Okrem výborného občerstvenia z kuchyne Tiffany boli pre nich pripravené zaujímavé súťaže a zároveň aj dražba dresu Michala Handzuša. Dres sa vydražil za 280 eur a tieto peniaze, rovnako ako výťažok zo vstupného tvorili výslednú sumu, ktorú organizátori venovali Svetielku nádeje. Celkovo to bolo 952, 64 eur.

Mohlo by sa zdať, (ale naozaj len zdať), že na ľade budeme cítiť rivalitu dvoch podnikov z centra mesta. Viac nám k tomu povedal jeden z hlavných iniciátorov zápasu Viliam Pavlovský, z tímu Tiffany: „ Sme dva podniky, ktoré na gastroscéne pôsobia spolu rovnako už päť rokov a našu„ rivalitu “ sme sa rozhodli premeniť do hokejového zápasu s peknou myšlienkou - podporiť Svetielko nádeje, v spolupráci s hokejovým tímom UMB. Myslím si, že nakoniec to dobre dopadlo a my ako organizátori sme spokojní.“Jeho slová potvrdil za Leroy Ľuboš Končok a doplnil poďakovanie všetkým divákom, ktorí prišli podporiť charitatívnu myšlienku podujatia.