Výlet na golf a do Bystrianskej jaskyne

Výlet na golf a do Bystrianskej jaskyne

Deti, ktoré sa v minulosti liečili na detskom onkologickom oddelení v Banskej Bystrici, si spolu s rodičmi a súrodencami mohli v lone krásnej prírody vychutnať nevšedný zážitok. Trénovali golf na GRAY BEAR, na prvom 18 - jamkovom majstrovskom golfovom ihrisku na Slovensku. Situované je v nádhernom prostredí Národného parku Nízke Tatry, v rekreačnom stredisku Tále.

Golfové ihrisko Gray Bear sme navštívili v sobotu, 27. júla 2019, kde nás predpoludním privítala pani Miroslava Lešaková. Počasie nebolo vľúdne a tak nám umožnila prečkať daždivý úvod v krásnej klubovej zasadačke, kde sme sa zvítali s trénermi Michalom Štefíkom a Lukášom Trajteľom. Pán Štefík si pripravil zaujímavé a chvíľami aj úsmevné video ukážky z golfových turnajov. Odpovedal aj na otázky detí i rodičov, ktoré sa chceli dozvedieť o golfe čo najviac. Všetci sme netrpezlivo čakali na chvíľu, keď sa počasie umúdri a prestane pršať, pretože tí, ktorí si chceli vyskúšať golf, pricestovali na Tále z rôznych kútov stredného Slovenska. Našťastie, dočkali sme sa a všetci spoločne sa začali venovať tréningu pod vedením skúsených trénerov. Deti i rodičia sa presvedčili, že hrať golf nie je také jednoduché, ako sa to na pohľad zdá. Samozrejme, dočkali sa aj zážitku v podobe jazdy v špeciálnom golfovom autíčku po celom areáli golfového ihriska. Všetko sme stihli v časovom limite a niečo po 13-tej sme sa usadili v reštaurácii, kde Svetielko nádeje zabezpečilo pre našich golfistov chutný obed. Výlet na golf zhodnotili všetci ako vydarený aj napriek daždivému úvodu. Naše poďakovanie patrí pani Miroslave Lešakovej, s ktorou sme výlet v prípravnej aj realizačnej fáze koordinovali, ako aj spoločnosti Tále, a.s., kde nám vyšli v ústrety a pripravili pre nás príjemné popoludnie.

Posilnení a trošku oddýchnutí sme sa potom presunuli do obce Bystrá, kde sme mali dohodnutú prehliadku Bystrianskej jaskyne. Tu nám už dážď neprekážal, pretože sme boli počas celej prehliadky „pod strechou.“ Jaskyňa je naozaj prekrásna a ponúka veľa nádherných prekvapení, ktoré očarili malých i veľkých.

Teší nás, že všetci účastníci si tento deň so Svetielkom nádeje pochvaľovali a veríme, že im zostanú príjemné spomienky. Je pre nás nesmierne vzácne, keď môžeme vidieť deti vychutnávať si chvíle pohody spolu so svojimi najbližšími.